Home Відео Христя Фріланд про Саміт жінок-міністрів закордонних справ: «Це історичний момент»

Христя Фріланд про Саміт жінок-міністрів закордонних справ: «Це історичний момент»

0
194

21-22 вересня Христя Фріланд, міністерка закордонних справ Канади, та Федеріка Могеріні, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки, провели Перший саміт жінок-міністрів закордонних справ у Монреалі (Women Foreign Ministers’ Meeting) – про це повідомляє сайт міністерства закордонних справ Канади .

«Ми хочемо зробити все, щоб жінки у зовнішній політиці були видимими», – такими словами Федеріка Могерині підкреслила важливість проведення подібних заходів.

Нині 30 жінок очолюють міністерства закордонних справ у різних країнах світу, однак цього року на Саміт змогли приїхати 17 міністерок: зі Швеції, Андорри, Болгарії, Коста-Ріки, Хорватії, Домініканської Республіки, Гани, Гватемали, Гондурасу, Індонезії, Кенії, Намібії, Норвегії, Панами, ПАР, Сент-Люсії та Руанди.  Також організатори запросили представниць громадянського суспільства з усіх куточків світу. Від України на Саміті виступила голова ГО «Громадське телебачення» Наталя Гуменюк, яка розказала міністеркам закордонних справ про громадянське суспільство та незалежні медіа в нашій державі.

Під час Саміту міністерки обговорили такі важливі питання як феміністичну зовнішню політику (на приклад Швеції та Канади), зростання ролі жінок у миротворчих місіях, подолання насильства щодо жінок та інші теми.

Під час відкриття Саміту Федеріка Могеріні підкреслила, що у всьому світі жінок звикли сприймати у ролі жертви. Жінки справді часто є жертвами конфліктів чи постраждалими від насильства, але також вони є ключовими гравцями в економіці, у міжнародній політиці та у питаннях оборони. «Ми хотіли привернути увагу до того, як багато жінок зараз беруть на себе відповідальність за прийняття рішень. Крім того, неможливо знайти рішення конфліктів у таких країнах, як Афганістан та Сирія, якщо половина населення виключена з переговорного процесу», – сказала Могеріні.

Федеріка Могеріні переконана, що жінки в усьому світі повинні мати рівні права і можливості з чоловіками, при цьому вона зауважила, що таке прагнення жінок «не порушує права чоловіків і ця зустріч не спрямована проти них».

 Історичний момент

Організатори Саміту неодноразово підкреслювали, що це перша зустріч жінок-міністрів закордонних справ. «Це історичний момент», – заявила Христя Фріланд та додала, що ця зустріч стала гарною нагодою надіслати світові потужний сигнал про те, що жінки повинні грати ключову роль у вирішенні політичних, економічних та соціальних проблем. Під час прес-конференції Могеріні та Фріланд пригадали схожу зустріч, яку провела 20 років тому тодішня держсекретарка Сполучених Штатів Мадлен Олбрайт. Христя Фріланд зауважила, що саме розмова з Мадлен Олбрайт про досвід організації зустрічі жінок-глав міністерств закордонних справ надихнула провести саміт у Торонто.

Феміністська зовнішня політика

Христя Фріланд офіційно підтвердила створення нової посади посла з питань гендерної рівності для просування феміністичних підходів у міжнародній політиці, який займатиметься питанням жінок, миру та безпеки. Також Фріланд подякувала міністерці закордонних справ Швеції Марго Вальстром, яка теж була присутньою на зустрічі та ділилася з колежанками досвідом запровадження феміністської зовнішньої політики. Свого часу Марго Вальстром допомогла ліберальному уряду Джастіна Трюдо розробити програму зовнішньої політики з урахуванням гендерного компоненту.

Надихати жінок і дівчат

Федеріка Могерині пригадала, що вперше подумала про зустріч, яка зібрала б разом жінок-міністрів закордонних справ, під час однієї з фотосесій на офіційному заході. Тоді вона подивилась навколо і зрозуміла, що жінки в багатьох країнах вже обіймають найвищі керівні посади.Могеріні зазначила, що вона відчуває відповідальність за те, щоб показати жіноче обличчя влади, щоб заохотити жінок і дівчат у всьому світі бути тими, ким вони хочуть «не тому, що це добре для жінок, а тому, що це добре для світу».«Наші історії покажуть дівчатам, що вони можуть бути ким захочуть, якщо віритимуть в це, працюватимуть над цим і якщо вони матимуть необхідні можливості», – сказала вона.

Після заключних виступів Фріленд і Могеріні, присутні поклали квіти до меморіалу 14 жінок, які загинули у 1989 році під час стрілянини у Політехнчному інститут Монреаля (від куль вбивці, Марка Лепіна, загинули 14 жінок, злочин був вчинений на ґрунті ненависті до фемінізму – ред.).

Підготувала Наталія Жачек, 50%

Відео прес-конференції:

WATCH LIVE NOW! Minister Freeland and High Representative of the EU Federica Mogherini deliver their final remarks.

WATCH LIVE NOW! Minister Freeland and High Representative of the EU Federica Mogherini deliver their final remarks.

Опубліковано Canada’s Foreign Policy—Global Affairs Canada Субота, 22 вересня 2018 р.

Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Відео