Головна Статті Марія Мезенцева: що відомо про нову голову української делегації в ПАРЄ

Марія Мезенцева: що відомо про нову голову української делегації в ПАРЄ

2
1,533
Марія Мезенцева

Українська делегація в ПАРЄ обрала своєю новою головою жінку – Марію Мезенцеву, а кандидатом на посаду віцепрезидента ПАРЄ чоловіка – Олександра Мережка.

Марія Мезенцева, народна депутатка від «Слуги народу», змінила на цій посаді свою колегу по фракції Лізу Ясько.

Українська делегація в ПАРЄ, січень 2021
Українська делегація в ПАРЄ, січень 2021

«Перед Європою постали нові виклики, світ опинився в новій реальності. Тому наша делегація теж змінює і свої підходи і свою стратегію, щоб йти в ногу з часом і відповідати тим викликам, які постануть перед нашою країною та світом у 2021. Для цього нам потрібно буде не лише акцентувати на тому, хто ворог, але і дбати про те, що хоче друг. Це  певна зміна парадигми делегації, зміна стратегічного підходу, тож ми колективно вирішили, що реалізувати цю нову стратегію ми делегацією доручимо Марії Мезенцевій, як людині, яку вже добре знають і в ПАРЄ, і в інших делегаціях та дипломатичних колах, з якими вона активно взаємодіяла ще до Парламенту, займаючись міжнародною діяльністю», – так прокоментувала обрання Мезенцевої Євгенія Кравчук, народна депутатка, членкиня делегації в ПАРЄ.

За її словами, Ліза Ясько лишається «дуже важливим членом нашої делегації» і продовжить роботу зокрема з консолідації зусиль з Baltic+ та іншими партнерами.

Що таке ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи – це консультаційний орган, який складається з парламентарів усіх держав-членів Ради Європи. Представники ПАРЄ складають доповіді про діяльність європейських країн, політиків, громадських організацій, а також приймають резолюції (рішення) для вирішення тих чи інших проблем. Асамблея є одним із найголовніших статутних органів Ради Європи, голова якої змінюється щорічно. Нині її очолює Рік Дамс.

Мезенцева у коментарі щодо свого призначення говорить про те, що делегація залишатиметься «форпостом українських інтересів», що Росія є країною-агресором, а свою роль вона вбачає більше як менеджерську, ніж як лідерську: «Я взагалі вважаю цю позицію не лідерською, а більше менеджерською. Не голова  керує делегацією, а делегація спільно домагається успіхів».

Читайте також: Марія Мезенцева, Харківська міськрада: «Тебе можуть цькувати в соцмережах, а ти маєш терпіти»

Коментуючи питання загальної стратегії української делегації, Мезенцева звернула увагу на пріоритети президента Ради Європи Ріка Дамса, а це «Зелена Європа», гендерна рівність і вакцинація від COVID-19.

60-річний бельгійський сенатор Рік Дамс, професійний винороб і художник, у політиці вже 30 років. Пригадує, що коли щойно став членом парламенту Бельгії, то перша жінка, яка прийшла у його приймальню, поскаржилася на те, що її б’є чоловік. Його дуже вразила ця розповідь. «Відтоді питання домашнього насильства ніколи не залишали мене байдужим», — сказав Рік Дамс. Він пообіцяв, що на посаді глави Асамблеї переконуватиме національні парламенти країн, які ще не підписали або підписали, але не ратифікували так звану Стамбульську конвенцію РЄ — Конвенцію про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, неодмінно приєднатися до цього документа. На сьогодні 31 країна-член РЄ ратифікувала цю конвенцію, 15 країн, серед яких і Україна, поки що ні.

Марія Мезенцева

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна за спеціальностями «міжнародні економічні відносини» та «референт-перекладач з англійської мови». Навчалася у Кентському університеті (Великобританія), здобула ступінь магістра за спеціальністю «міжнародні відносини та міжнародне право».

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання по 168 округу (Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. Заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

З 2018 року – членкиня міжнародної громадської організації «Європейська асамблея жінок-депутатів».

У 2015 році була обрана депутаткою Харківської міської ради від «Самопомочі» по округу №2 як безпартійна. Членкиня постійної комісії Харківської міської ради з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів. Очільниця МФО «Рівні можливості».

До цього близько близько трьох років працювала працювала в Європейському Парламенті в Брюсселі, зокрема в партії «Альянс європейських консерваторів та реформаторів» менеджеркою з відповідності.

Марія вважає, що жінки в Україні є дискримінованою групою.

«Я думаю, що найбільше проблем виникає в сфері зайнятості та працевлаштування. Все розпочинається із моменту, коли жінка намагається працевлаштуватись на роботу і їй ставлять некоректні запитання наступного характеру: «А ви одружена?», «А ви вже маєте дітей?», «А ви плануєте народжувати та коли?» тощо. Це є дуже особистісні питання, і кваліфікація жінки не може залежати від її планів на народження дитини, наприклад. Такого типу питання є дискримінаційними. Іншим прикладом є ситуація, коли жінка працює, але рівень її зарплатні в порівнянні із зарплатнею чоловіка на топ-менеджерських позиціях десь на 40% може відрізнятися в бік зменшення. Логічним є запитання щодо того, чому має місце така ситуація. Взагалі, наше суспільство має стереотипне уявлення щодо чоловіка як годувальника сім’ї, що є абсолютно несправедливим.

Трудова сфера – дуже важлива та одночасно болюча, тому що торкається питання економічної самостійності, саморозвитку. І дуже неправильним, на мою думку, є виховання дівчат з установкою на те, що все, що їм потрібно досягти в житті – це знайти багатого/успішного чоловіка. Це принижує дівчину як особистість від самого початку».

Також вона наголошує, що основна відмінність між Україною і Європою у питаннях гендерної рівності не в базових правах, а в суспільній культурі: «У нас якщо чоловік скаже, що він йде у декретну відпустку, то його в кращому випадку не зрозуміють, а в гіршому – засміють. Хоча законодавчо така можливість передбачена».

Ключ до розв’язання проблеми нардепка вбачає в освіті і просвіті: «Потрібно змінювати освітню програму, проводити гендерний аналіз підручників», – говорить вона.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті