Головна Відео Померла Катя Гандзюк (ОНОВЛЕНО)

Померла Катя Гандзюк (ОНОВЛЕНО)

0
987

Померла Катерина Гандзюк, 33 роки, херсонська активістка та керівник справами Херсонського міськвиконкому, на яку 31 липня 2018 року нападники вилили близько літра сірчаної кислоти. Катя перебувала в опіковому центрі Києва.

«Катя померла. Деталі будуть пізніше. Прохання не турбувати родичів. Друзі протягом доби нададуть більше інформації», – ідеться в повідомленні у Facebook-спільноті «Хто замовив Катерину Гандзюк?».

Пізніше керівник поліції Києва Андрій Крищенко підтвердив інформацію про смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк.

 

Також прес-служба Нацполіції повідомила, інформація про смерть Гандзюк в опіковому відділенні Київської міської клінічної лікарні №2 надійшла до поліції Києва у неділю близько 12.00.

У поліції нагадали, що в рамках розслідування кримінального провадження за фактом замаху на вбивство Гандзюк за статтею 15 (Замах на вчинення злочину), а також пунктом 4 частини 2 статті 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України затримано групу осіб, які обгрунтовано підозрюються у скоєнні цього злочину.

Президент України Петро Порошенко дізнався про смерть активістки, під час зустрічі з українською громадою в Анталії (Туреччина).

«Щойно мені повідомили, що активістка Катерина Гандзюк, проти якої була скоєна атака нелюдів з кислотою, на жаль, померла в лікарні», – сказав Порошенко.

«Я хочу звернутися до правоохоронців, щоб було зроблено все можливе для того, щоб були знайдені вбивці, щоб убивці були покарані, опинилися на лаві підсудних. І ми всі маємо об’єднати зусилля для того, щоб це відбулося, спільно допомогти правоохоронним органам, поліції, щоб зло було покаране», – додав президент.

31 липня Катерину Гандзюк у Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою.

У неї були опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей. Станом на 21 вересня повідомлялося, що Гандзюк перенесла 11 операцій.

Правову кваліфікацію справи під тиском громадськості змінювали кілька разів: «хуліганство», потім «умисні тяжкі тілесні ушкодження», згодом «замах на вбивство» (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства).

Крім того, слідчий у справі Гандзюк погодився розглядати цей інцидент як спробу замовного вбивства.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

20 серпня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що загалом поліцією затримано 5 осіб, які підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство Гандзюк.

Також 20 серпня у Херсоні суд арештував на 2 місяці без права внесення застави підозрюваного в нападі на активістку Катерину Гандзюк Віктора Горбунова (слідство каже, що він купив кислоту). Раніше – 6 серпня – Херсонський міський суд ухвалив узяти під варту підозрюваного Миколу Новікова.

26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Відео