Головна Відео Проігнорували гендерну квоту: На Рівненщині ТВК не зареєструвала список «Слуг народу»

Проігнорували гендерну квоту: На Рівненщині ТВК не зареєструвала список «Слуг народу»

0
1,281

У Здолбунові (Рівненська область) територіальна виборча комісія відмовилася зареєструвати список кандидатів, поданих від партії «Слуга народу» до Здолбунівської міської громади. Причина – недотримання гендерної квоти. Про це повідомила журналістка Олена Діденко, опублікувавши відео засідання комісії.

У першій п’ятірці списку вказані четверо чоловіків і одна жінка.

Рішення про відмову підтримали всі члени ТВК.

У свою чергу, ексголова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук висловив припущення, що партія «Слуга народу» навмисне не дотрималася квоти.

«Щоб не брати участі у виборах, бо їх результат не перевищить 10%. А в такій ситуації краще казати зараз «нас не пустили… Підстава залізна: порушено встановлений Виборчим кодексом порядок висування кандидатів, а саме частину 9 статті 219 – так звану «гендерну квоту». Закон чітко говорить: під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі). Натомість у першій п’ятірці «слуг» 4 особи чоловічої статі та одна жіночої. А це значить, що «злітає» увесь єдиний список, всі кандидати», – наголосив Кондрачук.

Як повідомлялося, напередодні стало відомо, що ТВК у Тернополі відмовилися зареєструвати документи політичної сили через використання в них фемінітивів.

Як відомо, Верховна Рада України призначила проведення чергових місцевих виборів в Україні на 25 жовтня 2020 року. Виборці обиратимуть мерів міст, депутатів обласних, міських, районних, селищних та сільських рад. Вибори проходять відповідно до нового Виборчого кодексу, який президент Володимир Зеленський підписав у грудні 2019 року. У кожній п’ятірці виборчого списку партій має бути не менше двох кандидатів кожної статі. Місця з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі мають бути гендерно збалансовані на рівні 40%.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео