Головна Відео «Рада жіночих ініціатив» виклала нові відео про протидію сексизму

«Рада жіночих ініціатив» виклала нові відео про протидію сексизму

7
1,816

Чому ворожий сексизм – це про те, що жінкам не місце в політиці? Що об’єднує Трампа, Путіна та Лукашенка? Відповіді на ці та інші питання шукала громадська організація «Рада жіночих ініціатив», яка доповнила свій відеокурс лекцій «Як сучасній жінці протидіяти проявам сексизму?». Наразі вже є низка нових відео, які можна подивитися на Youtube-каналі РЖІ. Лекції читають очільниця «Ради жіночих ініціатив» Ольга Неманежина та юристка і гендерна експертка організації Марія Максимкова.

Цього разу в п’ятьох нових відео розповідається про те, як психологічно, вербально та юридично поводитися, коли стикаєшся із проявами доброзичливого чи ворожого сексизму.

«Після відгуків від багатьох жінок ми вирішили зробити додаткові відеороз’яснення про найбільш підступні й не завжди очевидні види сексизму. А особливо про те, як саме реагувати на таку поведінку з боку потенційного агресора», – пояснила Марія Максимкова.

За її словами, ворожий сексизм проявляється у відкритій дискримінації жінок, у твердженнях, що вони дурніші й слабші за чоловіків, неповноцінні порівняно з чоловіками, некомпетентні та мають нижчий рівень інтелекту.

«Відомий вислів президента Росії Володимира Путіна про те, що справжній чоловік повинен завжди домагатися, а справжня жінка – чинити опір. І якщо в цьому випадку виправдовування насилля завуальоване, то в словах на адресу тодішнього президента Ізраїлю Моше Кацава, якого звинуватили у зґвалтуванні, підтримка насилля відкрита», – зауважила експертка.

Вона пригадала, як у 2006 році Володимир Путін вирішив, що мікрофони вимкнуті, й сказав прем’єрові Ізраїлю: «Привет передайте своему президенту! Оказался очень мощный мужик! Десять женщин изнасиловал! Я никогда не ожидал от него! Он нас всех удивил! Мы все ему завидуем!».

Також Максимкова згадала про висловлювання президента Білорусі Олександра Лукашенка, що білоруське суспільство нібито не готове до того, щоб президентом країни стала жінка.

«Так само і Дональд Трамп не стримувався, коли говорив щось на адресу своїх опонентів: «Якщо Гіларі Клінтон не може задовольнити свого чоловіка, чому вона вирішила, що може задовольнити Америку?». Або він казав, що «зовсім не важливо, що напишуть про тебе в ЗМІ, якщо ти молода і в тебе красива дупа». Сексисти сприймають жінок як таких, що не здатні обіймати владні позиції. Ворожий сексизм прямо говорить, що жінкам немає місця в політиці. Нібито жінка створена не для кар’єри, а політика – це не жіноча справа. Це призводить до небажання чоловіків допускати жінок у діловий світ», – підсумувала гендерна експертка.

У свою чергу, Ольга Неманежина розповіла про доброзичливий сексизм, який теж дискредитує жінок, хоч проявляється не так явно, як ворожий, і його навіть можна сплутати з компліментами.

«Якщо це сексизм на робочому місці, то треба розуміти, що ви прийшли працювати та виконувати свої прямі обов’язки, які чітко прописані. І там навряд чи є щось про слова «ніжна квітка», «красуня», «посміхнися», «ти була б чудовою дружиною та матір’ю», «навіщо тобі ці стреси від роботи» тощо. Найголовніше – це відразу реагувати. Коли це все тільки починається, треба конкретно, без конфлікту поставити людину на місце, давши зрозуміти, що ви не збираєтеся спілкуватися на всі ці теми. Дуже важливим є відчуття власних меж або кордонів. Як із вами можна спілкуватися, а що для вас неприйнятно. Ви можете це відчути, коли починаєте замикатися, напружуватися або виправдовуватися. Запам’ятайте – ви нікому не повинні пояснювати, чому така розмова чи ситуація для вас неприйнятна. Ви лише повинні сумлінно виконувати свою роботу. Треба відстоювати власні кордони й давати іншим зрозуміти, що ображати вас не можна», – наголосила Неманежина.

Більше дізнатися про специфіку доброзичливого та ворожого сексизму, а також про те, як саме реагувати подібні прояви, можна тут.

Звернутися до організаторів із пропозиціями чи проханнями можна, написавши на електронну адресу [email protected] або на Facebook-сторінку.

НАГАДАЄМО, ЩО В УКРАЇНІ ТРИВАЄ КАМПАНІЯ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА ЩОДО ПОЛІТИЧНО АКТИВНИХ ЖІНОК #НЕЦІНАПОЛІТИКИ/#NOTTHECOST. ЇЇ ОРГАНІЗУВАВ НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ ІНСТИТУТ (НДІ) ЗА ІНІЦІАТИВИ ГОЛОВИ РАДИ ДИРЕКТОРІВ НДІ МАДЛЕН ОЛБРАЙТ В РАМКАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КАМПАНІЇ #NOTTHECOST. ЯКЩО ВИ Є АКТИВІСТКОЮ ЧИ ПОЛІТИКИНЕЮ І ЗІТКНУЛИСЯ ІЗ ПРОЯВАМИ НАСИЛЬСТВА, ТО ЗАКЛИКАЄМО ВАС НАПИСАТИ ПРО ЦЕ – ЗАПОВНИТИ ФОРМУ Й ДОЛУЧИТИСЯ ДО КАМПАНІЇ. УМОВИ УЧАСТІ ПЕРЕДБАЧАЮТЬ, ЩО АНКЕТУ МОЖНА ЗАПОВНИТИ АНОНІМНО.

50%,

Фото надані організаторками

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео