Головна Статті «Російські скрєпи» для Італії: у Вероні пройшов конгрес сімей

«Російські скрєпи» для Італії: у Вероні пройшов конгрес сімей

0
333

Як на проведення цього заходу реагує Італія та до чого тут Росія?

В італійському місті Верона відбувся Світовий конгрес сімей. Преса називає його «форумом обскурантистів» — тобто дрімучих людей, які прагнуть повернення у минуле, пише Громадське.

Учасники конгресу вважають, що жінки повинні сидіти вдома з дітьми, а не працювати, і не користуватися контрацептивами. Права на аборт і розлучення — відібрати, сучасні методи лікування безпліддя, такі як ЕКО — заборонити. Гомосексуалів — у тюрми або лікувати. Як на проведення цього заходу реагує Італія та до чого тут Росія?

«Шкідливі думки про рівність»

«Аборт — це вбивство»: вигукує з трибуни перший оратор конгресу, голова комітету «Захистимо наших дітей» Массімо Гандольфіні. Цей і подібні месиджі лунали від учасників заходу протягом трьох днів його проведення.

Про подію почали дискутувати в Італії ще задовго до її відкриття. Вперше з’їзд захисників «традиційних цінностей» приймає країна-засновниця ЄС. Дебати точилися навіть усередині владної коаліції — особливо через те, що в анонсі заходу йшлося про патронат муніципалітету Верони та уряду Італії.

Одна з двох партій, яка входить до складу уряду, «Рух П’ять Зірок» заявила, що не підтримує конгрес. Натомість представники іншої владної партії, ультраправої «Ліги», беруть участь у заході, зокрема, це робить віце-прем’єр Маттео Сальвіні.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте офіційно попросив міністра у справах сім’ї Лоренцо Фонтану з «Ліги» прибрати урядовий логотип. Утім, логотип муніципалітету Верони, як і виступи трьох міністрів чинного уряду та мера Верони, залишилися.

Це — неприйнятно, вважає Мауро Бонато. Він пішов з посади керівника групи «Ліги» у Муніципальній раді Верони на знак протесту проти проведення конгресу.

«Це сором, що мій муніципалітет згодився надати свій патронат заходові, де виступатимуть люди, які вживали моторошні слова проти людської гідності, проти жінок, проти гомосексуалів, проти людей взагалі», — каже він.

Особливо Бонато обурює те, що спікером на конгресі є міністр освіти Марко Буссетті. «Це найгірше, адже він представляє школу та університет. Тобто голос знань та досліджень, які за визначенням мають бути світськими, без будь-якої ідеології — католицької, антикатолицької, правої чи лівої».

Читайте також: Зоряне небо над головою і рускій мір всередині нас

Необґрунтовані вірування

672 наукових співробітники та викладачі університету Верони написали відкритий лист.

«Ідея про те, що природа передбачила для чоловіків та жінок різні соціальні долі та різні психічні функції, які автоматично закріплюють за жінкою репродуктивну та опікувальну роль; ідея про те, що робота поза домом для жінок, існування розлучень та можливості абортів є причинами демографічного спаду, твердження, що всі інші форми родини, крім гетеросексуальної одруженої пари, є непридатними для гармонійного розвитку дітей; просування «терапії» для гомосексуальних людей з метою «повернути» їх до гармонії гетеросексуальності… Всі ці позиції намагаються подати, як обґрунтовані науково, але насправді міжнародні дослідження ніколи не приходили до таких результатів, навпаки, вони їх заперечували…»

Працівники університету додають, що всі зазначені ідеї є лише «віруваннями» без жодної доказової бази. Науковців непокоїть і те, що серед учасників є іноземні політики з Польщі, Угорщини та Росії.

Назад, до Середньовіччя

Схоже на те, що нинішній, 13-ий за рахунком, конгрес сімей збере найбільше протестів. У Вероні кілька тижнів тривали акції проти його проведення. Користувачі соцмереж називають цей захід середньовічним:

«Між суботою та неділею ми переведемо стрілки годинників на годину вперед, а у Вероні вони будуть переведені на 4-5 століть назад».

Прибічники конгресу на це відповідають: «Ми хочемо лише захистити природну родину».

Читайте також: Секретар РНБО назвав слово «гендер» ідеологічним антихристиянським штампом

Світовий конгрес сімей (СКС) — це об’єднання рухів антиабортистів, антифеміністів, противників права на розлучення та будь-яких прав ЛГБТ-спільноти, яке Американська правозахисна організація Southern Poverty Law center класифікувала як «групу ненависті». Представники СКС часто опиняються на шпальтах преси зі своїми висловлюваннями у дусі Середньовіччя. Приміром, такими: «Жінки, які роблять аборт, є вбивцями та канібалами», «Сучасні політики унормували педофілію», або ж «Пропаганда вигнала жінку з дому, навіявши їй абсолютно шкідливі думки про рівність».

Світовий конгрес сімей у середині 90-х створили американець Алан Карлсон, колишній чиновник адміністрації Рейгана з ультраконсервативними поглядами, і росіянин Анатолій Антонов, соціолог та демограф. Їхня спільна ідея полягала у тому, що в демографічному спаді винні рухи за права жінок та сексуальну свободу.

Перший конгрес відбувся 1997 року у Празі. З 2012 року конгреси стали щорічними і ставлять собі за мету задіювати групи впливу на уряди країн. Відтоді «під крило» СКС з радістю заходять різні гомофобні, антиабортистські, антифеміністичні рухи з усього світу, а також релігійні та політичні лідери, здатні втілювати конкретні політичні програми.

Приміром, один із учасників конгресу у Вероні — депутат Сімоне Піллон. Італійський парламент зараз розглядає його законопроект, що передбачає скасування аліментів на дітей, фактичну неможливість розлучення для небагатих сімей і покарання матері у разі, якщо дитина не хоче бачитися з батьком (навіть коли той вдавався до насильства).

Якщо законопроект Пілона, вочевидь, спрямований проти жінок та дітей, то загальна риторика СКС більше не є такою очевидною. За останні роки вони навчилися маскуватися. І тепер стверджують, що є рухом не «проти» чогось (як воно насправді є), а «за захист природної сім’ї».

Ба більше: у новій комунікативній стратегії вони вживають гасла рухів за права жінок, адаптуючи їх під свої цілі. Приміром, гасло «Ні на одну менше», під яким у багатьох країнах борються з домашнім насильством, вони «приладнали» до зображення зародка у череві матері, агітуючи проти абортів.

«Хрестовий похід» Росії на права людини

До чого ж тут Росія, крім того, що один із засновників руху є росіянином? Як свідчать дані розслідування журналістів італійського видання «Еспрессо», коли рухові СКС забракло доларів, до них потекли російські рублі.

Журналісти знайшли сліди мільйонних вливань з Росії, які через офшори потрапляють до різних організацій СКС і в кишені власне учасників конгресу.

Стежки ведуть до олігарха з оточення Путіна Костянтина Малофеєва, що перебуває під санкціями через російську агресію в Україні. Його ж «правою рукою» є голова СКС в Росії Олексій Комов. А Комов — давній друг високопоставленого учасника форуму, віце-прем’єра Італії Маттео Сальвіні. Комов ще 2013 року аплодував обранню Сальвіні головою «Ліги», відтоді їх пов’язують дуже міцні стосунки. Комов, як і протоієрей Дмитро Смірнов (автор вислову про жінок-канібалів), є одним з найважливіших гостей веронського конгресу.

Серед олігархів, які щедро фінансують «хрестовий похід» на права людини, журналісти називають Володимира Якуніна, колишнього главу російської залізниці. Про те, скільки саме грошей витрачається на нинішній конгрес, інформації немає, але масштаб оцінити можна.

Читайте також: «Перескрепити поребрик»: реакція соцмереж на Всеукраїнський форум сім’ї

Місце проведення конгресу у Вероні

З одного боку, фінансово вкладається Верона: міська влада надала величезний та престижний Паллаццо ді Гран Гуардія під конгрес цілком безкоштовно. Зазвичай день його оренди коштує 1500 євро. Крім того, всім учасникам, технічному персоналу, перекладачам надається право безкоштовного проїзду міським транспортом. З іншого, з документів, знайдених журналістами, відомо, що, приміром, 9-ий конгрес сімей у Солт-Лейк-Сіті обійшовся у 3,4 мільйона євро. Наступ на права людини — справа не дешева.

Італію вже можна назвати «лабораторією Кремля» в ЄС. Це перша країна з країн-засновниць Євросоюзу, де при владі дружній до путінської Росії уряд. Обидві партії владної коаліції — ультраправа «Ліга» та популістські «П’ять зірок» — є друзями Росії та фанами особисто Путіна.

Скасування санкцій проти Росії за агресію в Україні записане в їхній коаліційній угоді. Італійські депутати від правлячих партій уже кілька разів відмовлялися голосувати в Європарламенті проти інтересів Кремля. Проведення сімейного конгресу у Вероні — ще одна спроба насадити в Італії «російські скрєпи».

Ірина Кащей, Рим

Громадське

Фото: guardian.ng, WCFVerona
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті