Сенат Аргентини схвалив історичний законопроєкт про легалізацію абортів, підтриманий президентом Альберто Фернандесом, незважаючи на протести представників католицької більшості.
Про це повідомляється на сторінці Сенату в Twitter.
За надання мільйонам жінок доступу до легальних і безпечних методів переривання вагітності проголосували 38 членів Сенату.
Проти голосували 29, 1 утримався.
Відповідно до законопроєкту, жінки зможуть робити аборти за власним бажанням до 14-го тижня вагітності.
Підтримку ініціативі висловив нинішній президент країни Альберто Фернандес; легалізація абортів була частиною його передвиборчої програми під час виборів 2019 року.
Фернандес також ініціював компромісний законопроєкт — «План 1000 днів», який збільшує підтримку бідних сімей, щоб у них було більше стимулів зберегти дитину. Крім того, в основному законопроєкті передбачено, що лікар може відмовити жінці в проведенні аборту з релігійних міркувань, хоч і буде зобов’язаний спрямувати її в іншу лікарню.
Нині в Аргентині аборти регулюються законом від 1921 року і дозволені лише в разі зґвалтування або загрози життю матері. У всіх інших випадках за проведення аборту передбачено покарання до 15 років ув’язнення, пише CNN.
Питання їх легалізації розглядається в парламенті країни вже вдев’яте.
У 2018 році аналогічний законопроєкт про аборти було відхилено верхньою палатою парламенту — Сенатом.
Читайте також: Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності
За даними президента Аргентини, з 1983 року через аборти в підпільних умовах померли більше 3000 жінок.
Офіційних даних про кількість незаконних абортів в Аргентині немає. За різними оцінками, в Аргентині щорічно відбуваються від 371 965 до 522 000 процедур, що становить приблизно 30-40% від усіх вагітностей.
Згідно зі звітом Human Rights Watch, майже 40 тисяч жінок і дітей в Аргентині були госпіталізовані в 2016 році через підпільні аборти або викидні.
50%