Головна Анонси Стипендійна програма Vidnova Fellowship Ukraine для українок, які повернулися в Україну

Стипендійна програма Vidnova Fellowship Ukraine для українок, які повернулися в Україну

2
819
Можливості для українок за кордоном

Українки та українці, які евакуювалися за кордон через війну, але потім повернулися додому, матимуть змогу отримати грошову допомогу в межах Vidnova Fellowship Ukraine.

Стартувало четверте коло цієї стипендійної програми. Кошти отримають 50 мисткинь та митців, активісток та активістів, культурних діячок та діячів, які хочуть продовжити свою діяльність в Україні. Також програма сприятиме нетворкінгу учасниць/-ків із українськими та європейськими партнерськими організаціями.

«Людей стає все важче повертати, бо дуже вкорінюється кочовий спосіб життя. Це треба прийняти. Але нам хочеться мати якомога більшу кількість фахівців та фахівчинь у секторі культурних, креативних індустрій, що живуть і працюють в Україні. Багато людей балансують між двома державами.  Мені хотілось би працювати в секторі культурних та освітніх проєктів, де є достатньо колег, які можуть долучатися до роботи та на компетенції яких можна розраховувати», — каже операційна менеджерка ГО «Інша Освіта» Юлія Аленіна.

Стипендія для тих, хто після 24 лютого 2022 року виїхав закордон і повернувся з вересня 2023 по березень 2024. Або ж планує повернутися до червня включно та потребує підтримки у відновленні своєї професійної діяльності. 

Кого будуть підтримувати

  • правозахисниць та правозахисників;
  • ЛГБТК(ІА+) активісток та активістів;
  • професіоналок та професіоналів в полі комемораційних практик та культури пам’яті та, зокрема, активісток та активістів, що підтримують людей, які постраждали від нацистського режиму, та працюють на ініціативи зі збереження пам’яті про них;
  • активісток та активістів, які протидіють антисемітизму;
  • професіоналок та професіоналів, які працюють із єврейською історією та спадщиною, зокрема, з вивченням Голокосту в Україні;
  • захисниць та захисників  прав національних меншин, зокрема, активісток та активістів, які протидіють дискримінації ромів та сприяють їх інтеграції.

Передбачено тримісячну фінансову підтримку у розмірі 20 000 грн на місяць. Додаткове разове фінансування 10 000 грн на оренду робочих просторів, менторство або навчання.

Щоб взяти участь у програмі Vidnova Fellowship Ukraine, треба заповнити аплікаційну форму до 14 квітня 2024 року.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси