Головна Статті У Швейцарії жінки звернулися до Євросуду з прав людини через зміни клімату

У Швейцарії жінки звернулися до Євросуду з прав людини через зміни клімату

1
1,026
Анн Марер, співпрезидентка організації «Жінки похилого віку за захист клімату»
Співпрезидентка організації «Жінки похилого віку за захист клімату» Анн Марер стоїть перед прихильниками біля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі. Фото: REUTERS/Emma Farge

У Швейцарії тисячі жінок похилого віку об’єдналися для революційної справи. Вони подали позов до Європейського суду з прав людини, стверджуючи, що «жахливо неадекватні» зусилля їхнього уряду у боротьбі із глобальним потеплінням порушують права людини. Про це пише Reuters.

Це перша справа про зміну клімату. Позов до Страсбурзького суду подала група швейцарських пенсіонерок, які стверджують, що бездіяльність їхньої країни перед кліматичними змінами створює для них ризик смерті під час спеки.

Читайте також: Роль жінок у зеленому післявоєнному відновленні України

Судова справа створює важливий прецедент, оскільки адвокати жінок домагаються амбітного рішення, яке може змусити Берн скоротити викиди вуглекислого газу набагато швидше, ніж планувалося.

Жінки похилого віку за захист клімату
Прихильниці й прихильники асоціації «Жінки похилого віку за захист клімату» тримають паперові квіти та банер біля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі. Фото: EUTERS/Emma Farge

Понад 100 прихильників та прихильниць асоціації «Жінки похилого віку за захист клімату» і кліматичних активістів та активісток із Greenpeace зібралися біля зали суду, тримаючи банери та квіти. Вони скандували «браво» кожній жінці, яка виходила із приміщення суду, пускали мильні бульбашки та дзвонили у дзвіночки під оплески та вигуки підбадьорення.

Позов до суду принесе користь майбутнім поколінням

Бруні Молінарі 81 рік. Вона хворіє на астму, яка, за її словами, посилюється через надмірну спеку. Жінка сподівається, що результат їхньої акції та позову до суду принесе користь принаймні майбутнім поколінням.

«Як бабуся і мати, я вважаю, що вони мають право на кращий клімат», — пояснила активістка.

Членкиня асоціації «Жінки похилого віку за захист клімату» Стефані Брандер сказала, що, на її думку, уряд недооцінював групу досі.

«Нас сприйняли за старих жінок, які не мали чіткого уявлення про проблеми… і я думаю, що тепер це може обернутися проти них», — зауважила Стефані Брандер.

Жінки похилого віку за захист клімату
Представниці асоціації «Жінки похилого віку за захист клімату» тримають банери біля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі. Фото: REUTERS/Emma Farge

Раніше в Берні розробляли план скорочення викидів, але виборці відкинули його в 2021 році як надто обтяжливий.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті