Головна Статті В Аргентині закриють кримінальні справи проти жінок, які зробили аборти

В Аргентині закриють кримінальні справи проти жінок, які зробили аборти

3
482
Активістки святкують після того, як Сенат Аргентини проголосував за легалізацію абортів
Фото: Ronaldo Schemidt/AFP

Уряд Аргентини закриє кримінальні справи проти жінок, які зробили аборти до ухвалення закону про легалізацію, пише The Guardian.

Попри те, що кримінальна відповідальність й ув’язнення жінок через аборти в країні траплялися нечасто, все ж було кілька гучних випадків.

Так, у консервативній провінції Тукуман жінка провела майже три роки за ґратами після того, як у неї стався викидень. Правозахисники на чолі з феміністкою і юристкою Соледад Дезою домоглися скасування вироку.

«Ті три роки у в’язниці були для мене дуже болючими, це було жахливо – бути ув’язненою за те, чого я не робила», – розповіла жінка згодом.

Також наголошується, що навіть коли лікарні не повідомляли про пацієнток у поліцію, жінки, які зверталися до медиків, нерідко потерпали від принижень.

У 22-річної Аналії Руджеро виникли ускладнення після аборту, який вона зробила собі сама за допомогою таблеток. Жінка звернулася в лікарню на околиці Буенос-Айреса. Коли лікарі дізналися про таблетки, то спочатку відмовилися її лікувати, водночас заявивши, що якщо вона поїде в іншу лікарню, то є ризик підхопити інфекцію і померти. Зрештою, їй таки надали медичну допомогу, однак постійно принижували й цькували. Також пацієнтку залишили лікуватися на ліжку без постільної білизни і ковдри в палаті, що кишіла тарганами.

Читайте також: Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності

У нещодавньому звіті аргентинської правозахисної групи Cels та Університетського центру Сан-Мартін зазначається, що за останні вісім років було зафіксовано 1532 випадки абортів, за які жінкам потенційно міг би загрожувати судовий процес. Хоча експерти стверджують, що реальна цифра значно вища, адже не всі органи місцевої влади надали відповіді на запити правозахисників.

За різними оцінками, в Аргентині щорічно відбуваються від 371 965 до 522 000 процедур, що становить приблизно 30-40% від усіх вагітностей.

«Справи всіх тих жінок, які були притягнуті до кримінальної відповідальності через аборти, будуть закриті, а вироки – скасовані, тому що буде застосовано новий закон», – запевнила міністерка у справах жінок, гендерної рівності та різноманітності Елізабет Гомес Алькорта.

Нагадаємо, 30 грудня Сенат Аргентини схвалив історичний законопроєкт, легалізувавши аборти. До цього в Аргентині аборти регулювалися законом від 1921 року і були дозволені лише в разі зґвалтування або загрози життю матері. У всіх інших випадках за проведення аборту передбачено покарання до 15 років ув’язнення, пише CNN.

За даними президента Аргентини, з 1983 року через аборти в підпільних умовах померли більше 3000 жінок.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті