Home Статті Вікторія Нуланд і Венді Шерман: про жіночі призначення у Держдепартаменті США

Вікторія Нуланд і Венді Шерман: про жіночі призначення у Держдепартаменті США

2
277

Обраний президент США Джо Байден офіційно оголосив номінантів і номінанток на посади у Державний департамент. Серед них відомі дипломатки Венді Шерман, Вікторія Нуланд, Узра Зея і Бонні Дженкінз.

Як пише «Європейська правда», про це йдеться в офіційному повідомленні перехідної команди Байдена.

Завданням нової команди буде «відновити та переосмислити американське лідерство, щоб підтримувати безпеку у нас вдома та за кордоном і реагувати на виклики нашого часу – від інфекційних хвороб до тероризму, Китаю, поширення ядерної зброї, кіберзагроз та зміни клімату».

«Ця різноманітна й досвідчена команда, яку очолить майбутній держсекретар Блінкен, втілює моє ключове переконання про те, що Америка найсильніша, коли співпрацює з нашими союзниками…. Я переконаний, що вони використають свої дипломатичні здібності й досвід, щоб відновити глобальне і моральне лідерство Америки. Америка повертається», – заявив Джо Байден. 

Досвідчену дипломатку Венді Шерман висувають на посаду заступника державного секретаря. Раніше вона працювала заступницею держсекретаря з політичних питань в адміністрації Обами і була провідною учасницею переговорів щодо угоди з Іраном.

Вікторію Нуланд, дипломатку з 32-річним досвідом, номінують на роль заступниці державного секретаря з політичних питань. Вона також працювала в адміністрації Обами на посаді помічника державного секретаря з питань Європи та Євразії. Вікторія Нуланд – у «чорному списку» РФ, який передбачає заборону на в’їзд, у відповідь на персональні санкції США проти Росії.

Узру Зею (Uzra Zeya) номінують на заступницю з громадської безпеки, демократії та прав людини. Вона має понад 20 років дипломатичного досвіду у країнах Близького Сходу, Південної Азії та Європи.  

Бонні Дженкінз номінують на роль заступниці з питань контролю за озброєннями та міжнародної безпеки. Вона є досвідченою експерткою з питань ядерного озброєння та раніше працювала у профільному агентстві Держдепартаменту – Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерного озброєння.

Нагадаємо про інші призначення жінок на високі державні посади, які анонсував Байден:

Камалу Гарріс буде призначено віцепрезиденткою США;

посаду директора національної розвідки Байден запропоновано Авріл Гейнс;

конгресвумен Деб Хааланд, представницю корінних народів США, номіновано на посаду очільниці Департаменту внутрішніх справ або секретаря внутрішніх справ (interior secretary).

Також нагадаємо, що колишню амбасадорку США при ООН Саманту Пауер номіновано очільницею Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті