Головна Статті «Ви ж не жінка, ви людина серйозна»: Зеленський знову вдався до сексизму

«Ви ж не жінка, ви людина серйозна»: Зеленський знову вдався до сексизму

0
1,448

Президента Володимира Зеленського вкотре звинуватили в сексизмі за висловлювання, які він дозволив собі на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України. Увагу до слів Зеленського привернули активістки «Гендера в деталях», пише Zmina.

Нарада, під час якої президент вдався до сексизму, відбувалася 25 лютого. Тоді Зеленський, який хотів поспілкуватися із присутніми в залі, попросив жінку першою поставити йому запитання, аргументуючи це «правильністю». Коли на сексистський коментар очільника країни звернув увагу чоловік із залу, то Зеленський відповів йому: «Так, почекайте, ви ж не жінка, ви людина серйозна!».

Читайте також: Удар у відповідь: як останні 10 років в Україні реагують на сексизм топ-політиків

Нагадаємо, що  президента звинувачують у сексизмі не вперше. Так, у червні 2019 року Зеленський, виступаючи в найбільшому в світі кампусі стартапів у Франції, назвав українських жінок у переліку «брендів» країни. Після цього на сайті президента з’явилася петиція від Громадського альянсу «Політична дія жінок» з вимогою до глави держави вибачитися за сексистські висловлювання.

Крім того, в листопаді 2019 року, висловлюючись про парламентську опозицію, Зеленський дозволив собі сексистський жарт на адресу Юлії Тимошенко, який стосувався її зовнішнього вигляду.

Також під час новорічної промови президент близько 30 разів згадав різні професії і типажі, проте лише двічі вжив фемінітив і цим фемінітивом була «домогосподарка».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті