Американський журнал Forbes опублікував рейтинг ста найвпливовіших жінок світу 2020 року.
ТОП-10
Десятий рік поспіль його очолює канцлерка Німеччини Ангела Меркель.
На другому місці Крістін Лагард – колишня голова МВФ і перша жінка, яка очолила Європейський центральний банк у листопаді 2019 року.
Третє місце посіла Камала Гарріс, яка вже на початку 2021 року стане першою жінкою на посаді віце-президента США. Вона вперше потрапила в рейтинг Forbes й одразу ж зайняла лідируючу позицію.
Четвертою у списку найвпливовіших жінок видання Forbes назвало президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн.
Дружині американського мільярдера Білла Гейтса Мелінді Гейтс дісталося п’яте місце.
Шосту сходинку обіймає Мері Барра – генеральна директорка автоконцерну «General Motors» (з-поміж іншого концерн відомий тим, що там немає гендерного розриву в оплаті праці).
Перша в історії США спікерка Палати представників конгресу Ненсі Пелосі посіла сьоме місце.
Восьме місце дісталося іспанській банкірці, очільниці ради директорів фінансово-кредитної компанії «Grupo Santander» Анні Ботін.
Дев’яту сходинку в рейтингу Forbes посіла президентка фінансової корпорації «Fidelity Investments» Ебігейл Джонсон.
Тим часом Гейл Козіара Будро, виконавча директорка страхової компанії «Anthem», отримала десяте місце.
Представниці 30 країн і чотирьох поколінь
Читайте також: Джасінда Ардерн: майстер-клас із лідерства у часи кризи
До рейтингу Forbes також потрапили щонайменше 17 нових жінок. Це прем’єрка Фінляндії Санна Марін (85 місце), президентка Швейцарії Симонетта Зоммаруга (56 місце), губернаторка Токіо Юріко Коїке (63 місце) та інші.
Як зауважує Forbes, серед сотні найвпливовіших жінок, які представлені у рейтингу, є представниці 30 країн і чотирьох поколінь. Серед них – десятеро керівниць держав, 38 генеральних директорок компаній та п’ятеро артисток.
Також повідомляється, що значний вплив на цьогорічний рейтинг здійснила пандемія коронавірусу.
Читайте також: «Тайвань може допомогти»: Цай Інвень написала колонку для Time
«Зокрема, кілька жінок із рейтингу цього року отримали схвалення у світі за їхню ефективну відповідь на COVID-19: прем’єрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн (№32) здолала першу та другу хвилі вірусу в її країні, запровадивши суворий локдаун та карантинні процедури. Президентка Тайваню Цай Інвень (№37) запровадила сувору програму для відстеження контактів у січні, в результаті чого, до цього часу на острові з населенням у 23 мільйони осіб вірус забрав життя лише семи осіб», – пише Forbes.
Нагадаємо, раніше схожі рейтинги вже оприлюднили видання The Financial Times та ВВС. З ними можна ознайомитися тут і тут.
50%