Головна Статті Генерал-губернаторкою Канади вперше стала жінка-інуїтка

Генерал-губернаторкою Канади вперше стала жінка-інуїтка

3
160
Мері Саймон, генерал-губернаторка Канади
Мері Саймон

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо номінував Мері Саймон, колишню журналістку, амбасадорку та захисницю прав інуїтів, на посаду генерал-губернаторки Канади. На цьому тижні відбулася церемонія її інавгурації. Про це повідомляє Reuters.

Мері Саймон  є першою представницею корінних народів, яка посіла цю посаду, запроваджену понад 400 років тому.

«Нам потрібні такі люди, як пані Саймон, тому що нам потрібні люди, які будують мости і об’єднують нас», – наголосив Трюдо на церемонії.

Мері Саймон, генерал-губернаторка Канади

Мері Саймон народилася 1947 року. Працювала продюсеркою та дикторкою на CBC Northern Service, потім пішла на державну службу – у правління Північної асоціації інуїтів Квебеку. Саймон тривалий час займалася питаннями полярних регіонів, брала активну участь у створенні Арктичної ради. З 1999 по 2002 рік була амбасадоркою Канади в Данії.

Читайте також: США: Конгресвумен – корінну американку висунуто на секретаря внутрішніх справ

Канада є монархією, яка має спільного монарха з іншими країнами Британської Співдружності. Монарх живе за кордонами Канади, а його інтереси в країні представляє генерал-губернатор, якого  монарх призначає за рекомендацією прем’єр-міністра Канади. Хоча призначення відбувається на невизначений термін, зазвичай генерал-губернатор залишається на посаді впродовж п’яти років. При призначенні франко- й англомовні генерал-губернатори, як правило, чергуються.

До обов’язків генерал-губернатора входить зокрема скликання й відкликання парламенту, промови від імені трону, також він «дарує королівський дозвіл на затвердження законопроєкту» або накладає вето. Він може утриматися від надання дозволу і на два роки затримати законопроєкт.

Генерал-губернатор є від імені монарха верховним головнокомандувачем Канадської міліції, а також почесним полковником трьох гвардійських полків.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті