Головна Статті У Техасі медики протестують через заборону абортів

У Техасі медики протестують через заборону абортів

3
558
У Техасі протестують проти заборони абортів
Фото REUTERS/Kevin Lamarque

У Техасі набув чинності закон, який забороняє аборти від моменту виявлення в ембріона серцебиття. Проти нього сьогодні на протести вийшли медики, пише The Texas Tribune.

Зазвичай термін, коли у плода спостерігають серцебиття, становить близько шести тижнів, однак більшість жінок до цього часу ще не знають про свою вагітність.

Цей закон, запевняють техасці, порушує права жінок. Адже заборона на аборти не робить винятків навіть для ситуацій, коли жінку було зґвалтовано.

Читайте також: Мексика: Ще один штат скасував кримінальне покарання за аборти

Губернатор Грег Еббот підписав закон ще у травні, та чинності він набув 1 вересня.

Низка медичних компанії звернулись до Верховного Суду із вимогою скасувати закон. Вони кажуть, що норма дозволить жителям і жителькам штату подавати до суду на тих, хто, можливо, порушив обмеження, навіть без належних доказів. А сам закон називають схемою «полювання за головами».

Алексіс Макгілл Джонсон, президентка і генеральна директорка Федерації планованого батьківства Америки, зазначила, що шкода, заподіяна цим законом, буде непереборною для занадто багатьох жителів Техасу. Особливо жінок-представниць меншин та тих, хто проживає у сільській місцевості.

Читайте також: Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності

«Ми подали до Верховного Суду заяву із вимогою заблокувати цей закон. Коли він набуде чинності, пацієнткам доведеться виїжджати за межі штату в розпал пандемії, щоб отримати гарантовану Конституцією охорону здоров’я. І багато хто не матиме для цього засобів, тож або змушені будуть збергіати вагітність проти свого бажання, або намагатись перервати її без медичного спостереження. Це жорстоко, безсовісно, і незаконно», – прокоментувала президентка і генеральна директорка Центру репродуктивних прав Ненсі Нортап.

Сьогодні Верховний Суд не задовольнив заяву медичних компаній, відтак, закон набув чинності.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті