Головна Статті Юлія Кузьменко: Коли в твоє життя втручається система, ти нарощуєш броню

Юлія Кузьменко: Коли в твоє життя втручається система, ти нарощуєш броню

2
1,196
Юлія Кузьменко балотується у Верховну Раду  по округу № 50 на Донеччині
Юлія Кузьменко: «Я родом із Донбасу, і це болюча для мене точка, хоча я давно поїхала звідти – навчалась і працювала в Києві»

Нове амплуа: лікарка-кардіохірург та волонтерка Юлія Кузьменко, більш відома країні як підозрювана у справі про вбивство Павла Шеремета, братиме участь у проміжних виборах до Верховної Ради по округу № 50 на Донеччині. Змагатися за депутатське крісло її висунула партія «Європейська солідарність».

«Я родом із Донбасу, і це болюча для мене точка, хоча я давно поїхала звідти – навчалась і працювала в Києві. Та коли почалась війна, то Донбас знову потягнув до себе, а не зараз, коли вибори оголосили. Те, що я іду в депутати, – це ніби продовження тієї роботи, що почалась сім років тому – щодо повернення Донбасу, його відновлення. Вона буде та сама, але з більшими можливостями. Бо волонтерство – це один рівень. Зовсім інша річ, коли ти в статусі депутата», – коментує Юлія Кузьменко свою готовність іти у політику.

Ми говоримо з Юлією про те, з чим вона зіткнулася за гратами, перебуваючи під судом і слідством, і які уроки вона з цього винесла.

Читайте також: Юлія Кузьменко, фігурантка «справи Шеремета», балотується у Раду

Юлія Кузьменко, кандидатка в народні депутати
Юлія Кузьменко: «Округ № 50, де я балотуюся, взагалі дуже важливий»

«Я, з одного боку, звичайна людина, але з іншого – лікарка, достатньо відома,  яка має якусь повагу в суспільстві. І от я думала, що коли ти волонтер, як я, чи Андрій, чи Яна, і раптом із тобою щось таке трапляється, то є якась патріотична спільнота, з якою ти стояв разом за Україну. Ці люди піднялися, підтримували нас.

А якби це була звичайна людина, яка не має такого широкого кола друзів чи спілкування, то що б було тоді? Ніхто б нічого не знав, людина б ні за що опинилась за гратами, можливо, без якоїсь надії. Тобто оце такі наслідки недореформування правоохоронної та судової системи,  які я відчула на собі.

І зрозуміло, що воно мені болить, що це неодмінно буде в фокусі моєї уваги, якщо я стану депутаткою. І навіть якщо не стану, то я не перестану думати про це».

За словами Юлії Кузьменко, після того, як у публічному просторі з’явилася інформація про її намір балотуватися, вона отримує потужну підтримку від громадськості, в тому числі, в спільнотах Луганщини та Донеччини.

«Багато людей, тих, хто у Бахмуті знає мене і мою родину, переказують, як місцеві стежать і вболівають. Підтримка є, і це мене радує, а також приємно дивує, коли відчуваю її від людей, з якими ми навіть не знайомі безпосередньо. Але вони спостерігають за мною від того моменту, як почалося це жахіття зі справою Шеремета. А є й ті, які ще раніше стежили за моєю волонтерською діяльністю, бо вони знали, що я з Бахмута, і їм було приємно, що я пам’ятаю про Донбас, попри те, що дуже давно звідти поїхала», – каже кандидатка в депутати.

Після завершення процесу реєстрації уже в статусі кандидатки Юлія Кузьменко планує їхати на свій округ і вести там агітацію. Задля того, щоб реалізувати конституційні і виборчі права разом із однопартійцями проситимуть суддю змінити запобіжний захід, оскільки поки що вона перебуває під домашні арештом.

Читайте також: Ольга Бєлькова: Мені хотілося б, щоб у 2021 звернули увагу саме на жінок

«Округ № 50, де я балотуюся, взагалі дуже важливий: десь на цьому рівні в 2014 році зупинився агресор, тому він фактично став лінією розмежування. Для мене це не просто один із округів Донеччини. Це ті місця, де ледь не кожен кілометр має свою непросту історію. І перемога там стала б не моєю особистою , але перемогою всього того українського, що є на Донбасі.

Я переконана, зараз для усіх українців найголовніше – об’єднатися. Бо у нас крім того, що є і зовнішній ворог, є ще й проросійські сили всередині країни. Якщо ми не станемо разом, то може бути біда», – говорить Кузьменко.

Жінка зізнається, що чого-чого, а от страху йти в політику у неї точно нема: за півтора роки пережила достатньо, щоб наростити броню і не зважати на різні закиди та жорсткість опонентів.

«У мене завжди буде сум за Юлею, якою я була до справи Шеремета. Бо це було моє життя.  Хтось мріяв про статки чи визнання, а у мене було життя, яке мені  подобалося: я була лікаркою, волонтеркою, працювала, могла допомагати людям. За тим життям, я буду сумувати, але воно вже не повернеться… Воно не те що би було безтурботним і безпечним, але це було життя людини, в долю якої не втрутилась система. Однак інший бік цього – у тебе виростає броня, і саме вона спонукає тебе іти далі, продовжувати рухатися вперед», – підсумувала кандидатка.

Читайте також: Наталія Піпа: Колеги-чоловіки можуть легко сказати: «Краще би ти дітей бавила»

Юлія Кузьменко кандидуватиме до Верховної Ради
Юлія Кузьменко

Юлія Кузьменко – дитяча лікарка-кардіохірург, учасниця подій Революції Гідності, за що отримала волонтерську премію Євромайдан-SOS у 2016 році. Того ж року удостоєна нагороди від президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції». У 2018 році журнал «Фокус» включив Юлію до сотні найвпливовіших жінок України.

Кузьменко потрапила у фокус українських та закордонних ЗМІ 12 грудня 2019 року, коли її було арештовано як одну з підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. У грудні 2019 року затримання і оприлюднення звинувачень підозрюваним відбувалося фактично в прямому ефірі, до проведення будь-яких судових засідань. 11 серпня 2020 року після 8 місяців СІЗО Кузьменко відпустили під домашній арешт.

У лютому 2020 року партія «Європейська солідарність» на прохання волонтерських і громадських організацій висунула Юлію Кузьменко кандидаткою на виборчому окрузі № 50. Станом на 22 лютого 2020 року відомо, що по цьому ж округу також зареєстрована Вікторія Шилова, яка свого часу запам’яталась бажанням прибрати Майдан від протестувальників, а нині очолює організацію «Антивійна».

Олена Задорожна, 50%

Більше публікацій
Більше публікацій Олена Задорожна
Більше публікацій Статті