Головна Статті Мінфін США вперше в історії очолила жінка

Мінфін США вперше в історії очолила жінка

3
638
Джанет Єллен, міністерка фінансів США
Джанет Єллен

Сенат США затвердив запропоновану американським президентом Джо Байденом кандидатуру Джанет Єллен на пост міністра фінансів.

74-річна Єллен стала першою жінкою в історії, яка очолила Мінфін США. Також вона стала першою людиною, яка посідала усі три найважливіші економічні пости в американському уряді – голова Ради економічних радників, голова Федеральної резервної системи, міністр фінансів.

Про це пише NBC.

Джанет Єллен родом з Нью-Йорка, здобула ступінь доктора філософії у Єльському університеті.

Викладала в Гарвардському університеті, Лондонській школі економіки та Каліфорнійському університеті в Берклі.

Посідала численні посади у Федеральній резервній системи США, перш ніж стала першою жінкою в історії, яка очолила її в 2014 році.

«На посаді голови Федерального резерву Єллен працювала над побудовою конструктивних стосунків як з членами Палати преставників, так і з Сенатом. У цій складній позиції їй вдавалося не заступати за червоні лінії», – сказав Марк Гамрік, старший економічний аналітик Bankrate.

Єллен зростала у родині середнього класу в нью-йоркському Брукліні, тож у своїй промові в Сенаті вона наголошувала на тій невидимій ролі, що її макроекономічні  фактори справляють на  добробут простих американських сімей.

Очікується, що в Міністерстві фінансів вона зосередить увагу на проблемі зростаючої нерівності в країні, а також на факторах, що її посилюють.

Читайте також: Європарламент підтримав призначення Лагард на посаду президента ЄЦБ

Єллен підтвердила прихильність до ринкового формування валютного курсу і дала зрозуміти, що США не прагнуть до більш слабкої нацвалюти задля отримання конкурентних переваг. Вона назвала спроби деяких країн штучно маніпулювати своєю валютою неприйнятними.

За словами Єллен, на посаді міністра фінансів США у неї буде «подвійна місія» – насамперед їй необхідно допомогти американцям впоратися з пандемією.

«Однак потім буде більш довгостроковий проект. Нам необхідно відновити нашу економіку так, щоб вона забезпечувала більшу кількість людей і підтримувала конкурентоспроможність американських робітників у все більш конкурентній глобальній економіці», – сказала вона.

Нагадаємо про інші призначення жінок на високі державні посади, які анонсував Байден:

Камала Гарріс стала віцепрезиденткою США;

Авріл Гейнс очолила Національну розвідку США;

посаду директора національної розвідки Байден запропоновано Авріл Гейнс;

конгресвумен Деб Хааланд, представницю корінних народів США, номіновано на посаду очільниці Департаменту внутрішніх справ або секретаря внутрішніх справ (interior secretary).

У Державному департаменті обіймуть посади дипломатки Венді Шерман, Вікторія Нуланд, Узра Зея і Бонні Дженкінз.

Також нагадаємо, що колишню амбасадорку США при ООН Саманту Пауер номіновано очільницею Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті