Головна Статті Тест: Чи вгадаєте ви політикиню за її цитатою?

Тест: Чи вгадаєте ви політикиню за її цитатою?

5
1,636

Думаєте, що гарно розумієтеся на політиці й дасте собі раду, якщо ми підкинемо кілька цитат і попросимо назвати їхніх авторок? Що ж, гаразд. Але відразу домовимося – гугл нам не товариш. Якщо вгадувати, то по-чесному.

Тож гайда проходити тест! А ми тим часом чекаємо на фідбек: пишіть, чи все вдалося – які питання були легкими й що викликало найбільші труднощі.

0%

«У пеклі є спеціальне місце для жінок, які не підтримують інших жінок»

Правильно! Неправильно!

Голова ради директорів НДІ та колишня держсекретарка США Мадлен Олбрайт
Одна з найвпливовіших американських дипломаток 90-х років. Вирізнялася прямолінійністю, але на дипломатичній службі не завжди можна відкрито висловлювати свою думку опонентові. Тому Олбрайт вигадала власну дипломатичну мову – «мову брошок». Так, коли вона була постпредом США при ООН, то дізналася, що її назвали змією в одній із іракських газет. Мадлен не розгубилася і прийшла на засідання Радбезу із брошкою у вигляді змії, що обвиває дерево. Також у її арсеналі були равлики, що символізували мляві переговори, черепахи, як символ терпіння, метелики й повітряні кульки на позначення сприятливої обстановки тощо.
Радимо почитати:

«Я не вважаю себе іконою фемінізму. Якби я себе так назвала, справжні феміністки образилися б».

Правильно! Неправильно!

Звісно, це канцлерка Німеччини Ангела Меркель!
Якось вона пригадала випадок з дитинства, як вона стояла на дошці для стрибків у воду на уроці плавання та майже годину розмірковувала, як їй краще стрибнути, а пірнула, коли вже пролунав дзвоник.
Радимо почитати:

«Жінок дуже часто намагаються поставити в якісь рамки. Від нас чомусь очікують, що всі однаково мають любити квіти, рожевий колір, лагідні слова та бути емоційними».

Правильно! Неправильно!

Так, це Уляна Супрун, колишня виконувачка обов’язків міністерки охорони здоров’я
Відома як реформаторка та руйнівниця міфів. Перебуваючи на посаді відзначилася безкомпромісною боротьбою із тіньовими схемами та «совковими» пережитками в медичній сфері. Активно веде свої сторінки в соціальних мережах, розвінчуючи численні медичні міфи та стереотипи. Низка її постів (як от про дозвіл мочити Манту) перетворилися в «крилаті вислови» та меми. 
Ніколи не приховувала своїх феміністичних поглядів, закликала боротися за права жінок і виступала проти сексизму та цькування політикинь.
Радимо почитати:

«Сьогодні всім очевидно, що жінка має бути в політичній команді не тільки тому, що вона її прикрасить, а тому, що вона додасть. Інтелекту, розуму, вміння знаходити компроміс, вирішувати питання».

Правильно! Неправильно!

народна депутатка Ірина Геращенко
Перша віце-спікерка Верховної Ради минулого скликання. І перша жінка в історії українського парламенту на цій посаді. Була представницею України в гуманітарній підгрупі в Мінську та уповноваженою президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, брала участь у переговорах про звільнення заручників. Відома борчиня із сексизмом та дискримінацією. Лобістка ратифікації Стамбульської конвенції українським парламентом.
Радимо почитати:

«Має пройти час, щоб жінки з лейтенанток перетворились на генералок»

Правильно! Неправильно!

Іванна Климпуш-Цинцадзе
Народна депутатка України, голова комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, зізналася, що на початку політичної кар’єри була переконана, що гендерні квоти не потрібні. Більш того, вона вважала, що квоти  – це принизливо. Але, заглибившись в питання гендерної рівності, перебуваючи на посаді віце-прем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції України, переконалася, що  квоти – це найшвидший шлях перейти до того, щоб суспільство було максимально широко представлене у політичних партіях та представницьких органах.
Радимо почитати:

«Я вважаю, що чоловіки не лише можуть бути феміністами, вони повинні бути феміністами. Якщо вони вірять у основні принципи рівності, вони повинні сідати в човен та також брати в руки весла».

Правильно! Неправильно!

Так, це прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн.
До квітня 2019 року її всі знали, як другу в історії жінку, яка народила, перебуваючи на посаді прем’єр міністра. Але після стрілянини у мечетях міста Крайстчерч про неї почали говорити як про світову лідерку, яка може дати відсіч тероризму.
Радимо почитати:

«Особисто я завжди запропоную роботу жінці, а не чоловіку, якщо вони обидва мають однакову кваліфікацію»

Правильно! Неправильно!

президентка Європейського центробанку Крістін Лагард
Вона стала першою жінкою на багатьох топових посадах: не лише першою директоркою-розпорядницею МВФ, а й першою жінкою, яка очолила міжнародну юридичну компанію Baker&McKenzie та першою жінкою, яка стала на чолі міністерства фінансів Франції. Про те, як юристка змогла стати міністеркою фінансів та бути двічі обраною на посаду директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду, а також чому вона на всіх посадах серед головних пріоритетів визначає політику гендерної рівності, читайте на нашому сайті.
Радимо почитати:

«У важкі часи жінки завжди першими беруть на себе відповідальність та стають до роботи»

Правильно! Неправильно!

колишня президентка Литви Даля Грибаускайте
Коли у 2009 році Литву поглинула економічна криза, Грибаускайте пішла з посади еврокомісара та оголосила про намір стати президенткою Литви: «Я бачила, як Литва поступово занурюється у кризу, і хотіла допомогти уряду вивести країну зі скрутного становища». Разом із урядом тодішнього прем’єр-міністра Андрюса Кубілюса їй вдалося стабілізувати економіку – на відміну від інших країн, не залучаючи фінансову допомогу МВФ. Що вплинуло на становлення Далі Грибаускайте як політикині й чому вона приділяє багато уваги просуванню жіночого лідерства – читайте у матеріалі 50%.
Радимо почитати:

«Хто б міг подумати двадцять, десять чи навіть п’ять років тому, що люди проголосують за жінку на посаду президента? Я жінка, розведена, соціалістка, ще й агностик – відразу стільки гріхів!»

Правильно! Неправильно!

Так, це колишня президентка Чилі Мішель Бачелет
Під час святкування перемоги на виборах одна з виборчинь сказала їй: «Вас обрали президенткою – тепер мій чоловік більше ніколи мене не битиме». Тоді Мішель Бачелет зрозуміла, що її перемога надзвичайно важлива для дуже багатьох людей, які мали великі сподівання щодо її президентства.
Радимо почитати:

«Легше розібратися з будь-якою торговельною угодою, ніж щодня вирішувати, на кого залишити дітей»

Правильно! Неправильно!

віцепрем’єрка Канади, міністерка міжурядових справ Христя Фріланд
Майбутня очільниця МЗС та віцепрем’єрка Канади познайомилася з Джастіном Трюдо під час презентації своєї книги «Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи», яка увійшла до списку бестселерів The New York Times. У своїй книзі Христя Фріланд застерігає, що супербагатії не хочуть заробляти гроші у чесній конкурентній боротьбі, вони воліють лобіювати створення особливих умов для свого бізнесу. Христя Фріланд досліджувала цей клас двадцять років та показала гендерні відмінності між «жіночим» середнім класом і «чоловічою» елітою нагорі. Згодом передвиборча кампанія партії Трюдо була розроблена з урахуванням ідей з книги «Плутократи».
Що допомогло колишній журналістці стати успішною політикинею – читайте матеріал 50%.
Радимо почитати:

«Жінку завжди запитають «Ви президентка? А хто у вашій сім’ї готує млинці?»

Правильно! Неправильно!

президентка Естонії Керсті Кальюлайд
Чуючи подібне, Керсті зазвичай запитує: «Ви питали про це попереднього президента? Ви хвилюєтесь про моїх дітей так само, як і про дітей прем’єр-міністра? Між іншим, його діти молодші моїх». 
Керсті Кальюлайд є першою жінкою, що була обрана на посаду президента Естонії. До цього вона працювала представницею Естонії в Європейській рахунковій палаті, а ще раніше обіймала посаду керівниці електростанції Іру, що входить до складу міжнародного енергетичного концерну Eesti Energy. Мама чотирьох дітей. Також віднедавна відома тим, що подарувала найоригінальніший подарунок президентові України Володимирові Зеленському.
Радимо почитати:

«Якщо хочеш, щоб щось було сказано – попроси про це чоловіка; якщо хочеш, щоб щось було зроблено – попроси жінку»

Правильно! Неправильно!

колишня прем'єр-міністерка Великої Британії Маргарет Тетчер
Перша жінка, що стала прем'єр-міністром європейської держави. Очолювала уряд Великої Британії 11 років та 208 днів (із 4 травня 1979 року по 28 листопада 1990 року) й була першою жінкою на посаді прем’єр-міністра Сполученого Королівства. Відома як «залізна леді».

Чи вгадаєте ви політикиню за її цитатою?
Частіше читайте сайт проекту “Жінки - це 50% успіху України”

Здається комусь варто частіше читати сайт проекту “Жінки - це 50% успіху України” – ми пишемо багато матеріалів про політикинь і для політикинь, тож можливо, ці тексти стануть вам у пригоді.
Ми вами захоплюємося!

Вітаємо, неймовірний результат!

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті