Головна Статті Веселих свят! Підсумки року в картинках Зіни Гаєвської

Веселих свят! Підсумки року в картинках Зіни Гаєвської

0
1,744

Редакція «Жінки – це 50% успіху України» вітає своїх читачів та читачок з Новим роком! Бажаємо, щоб у наступному році нам не випадало доводити очевидного: що гендерна рівність не суперечить сімейним цінностям, що будь-які спроби уникнути слова «гендер» в сучасному світі просто смішні, як будь-які намагання дорослих людей жити у вигаданому світі рожевих поні, що гендерно орієнтоване бюджетування не означає, що тепер довкола все буде для жінок…

Ми ж зі свого боку обіцяємо не втомлюватися писати про те, що нам вдалося досягти. І не тільки писати, а й малювати.

У 2018 році до команди 50% приєдналася художниця Зіна Гаєвська. Напередодні свят пропонуємо вам добірку картинок художниці, які публікувалися на нашій сторінці у Фейсбуку.

Народилась у 1984 році в Києві, де і виросла. У 2004 подалась в Карпати, де вивчала художню кераміку у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Займається цифровою графікою, ілюстраторством. Малює для комп’ютерних ігр, мобільних застосунків, анімації.

«Сексизм — це ганебно, але він все ще чомусь серед нас. Рада малювати про це, аби нагадати, що розповідати анекдоти про “женщін за рульом” — непристойно», — вважає художниця.

Кожна картинка Зіни Гаєвської – це реакція на ті чи інші суспільні ситуації, про які ми розмірковували в 2018 році.

Отже, яким він був –  2018-й рік у феміністичних картинках?

Деякі фемінітиви такі милі, такі рідні: вчителька, прибиральниця, швачка, а інші чомусь ріжуть вухо: міністерка, президентка, депутатка…  Реакція соцмереж на цю картинку була за межею фолу: авторку звинувачували ледь не в садизмі.

«Спершу я погано розуміла, навіщо пропагувати гендерну рівність в політиці, висміювати сексизм. Адже нині жінка вільна бути, ким забажає. А сексизм — це рагульство і всі про це знають! Та заглибившись в тему, почитавши коментарі під моєю картинкою, присвяченою фемінітивам на сторінці 50% у Фейсбукови, зрозуміла, що працювати є над чим. Це те, про що варто говорити», — прокоментувала Зіна Гаєвська.

Часом буває так, що жінкам не надто раді у «чоловічих колективах». Або таких, які деякі чоловіки вважають своїми, чоловічими. Верховну Раду, наприклад. Так, 17 жовтня під час засідання  парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Мисик, реагуючи на виступ Вікторії Пташник, заявив, що жінки вносять «большую сумятницу в наш мужской коллектив», а також наголосив, що «феминизм не пройдет».

«Я істота саркастична і безжальна. Команді 50% щоразу доводиться стримувати мене, аби мої масштаби висміювання не поображали таких чутливих фейсбучних консерваторів. На картинці, де жінка вносить “сумятіцу” в чоловічий колектив в першому варіанті були голі дупи депутатів. Але і опублікований варіант цілком красномовний, я вважаю», — так висловилася авторка щодо цієї історії.

Не кожна жінка, яка досягає успіху, підтримує інших жінок. Чи знаєте ви, що за 11 років прем’єрства Маргарет Тетчер, лише одна жінка отримала посаду в кабміні «залізної леді»?
Ви чули про «синдром високого маку»? Люди, які вирізняються з-поміж оточення, зазнають нападок. Одну високу квітку зірвуть, коли ж поряд з нею виростають такі самі високі маківки, їх не зриватимуть.

Жінки, які одноосібно досягають топових посад, теж зазнаватимуть нападок, тож треба гуртуватися: «Коли жінки разом приходять у владу, вони досягають успіху. Якщо ви не привели з собою інших жінок, це не успіх, це рядок у вашому особистому резюме», – сказала Севон Палветціин.

І знову про феміністиви. Не треба боятися використовувати фемінітиви, вони репрезентують видимість жінок у різних сферах публічного життя. До того ж фемінітиви дозволяють уникнути досадних поплутань.

Який Ваш улюблений рецепт паски?
Як часто Ви готуєте борщ?
А хто у вашій сім’ї готує млинці на сніданок?

Як часто журналісти ставлять таке питання чоловіку-політику? А жінці?

Гарно на такі питання реагує президентка Естонії Керсті Кальюлайд. Якщо ви не встигли прочитати наш матеріал у 2018-му році, то є шанс надолужити.

Керсті Кальюлайд: Жінку завжди запитають «Ви президентка? А хто у вашій сім’ї готує млинці?»

Цього року ми читали про рекордну кількість жінок, які перемогли на виборах до Конгресу США. Втім, цей успіх можна було спрогнозувати, коли стало відомо, що жінки масово, як ніколи раніше, висували свої кандидатури на ці вибори (235 кандидаток виграли праймеріз, у 2016 – лише 167)

Жіночий рекорд: кандидатки перемагають кандидатів на виборах у США

Рівні можливості, спеціальні умови… Може почати хоча б з підтримки та елементарної поваги?Дуже часто політично активні жінки діляться з нами у інтерв’ю, що їм доводиться докладати більше зусиль, більше працювати, ніж чоловікам, щоб довести свою ефективність. Багато жінок працюють у державних структурах, але не на керівних посадах.
Чому так? Може одна з причин криється у тому, що жінок підвищують за досвід, а чоловіків – за потенціал?

Джудіт Гоф популяризує в Україні жіноче наставництво

Часто ми чуємо, що шлях до керівних посад жінкам блокує така собі «скляна стеля» – невидимий і формально ніяк не позначений бар’єр. Лора Лісвуд, генсекретарка Ради Світових Лідерок / Council of Women World Leaders, сміливо стверджує, що не існує ніякої «скляної стелі».
Насправді те, що ми називаємо “скляною стелею” – це щільні ряди чоловіків.

Впізнаєте у цій дівчині себе чи знайому талановиту та розумну жінку, яка має гарну освіту, досвід та бажання, але вважає себе недостатньо кваліфікованою для того, щоб йти в політику?

Згідно з останніми дослідженнями з 24 фокус-групами, які провів Національний демократичний інститут ((НДІ) у січні-лютому 2018 року, політично активні жінки з 4 областей України назвали однією з перешкод для входу в політику «власне переконання у тому, що у них не вистачає досвіду, знань та/або впевненості».

Чи готові українці голосувати за жінок? За результатами загальнонаціонального опитування Національного демократичного інституту 60% опитаних (чоловіків та жінок) переконані, що до політичного життя повинні бути залученими представники обох статей (❗) (в основному жінки / трохи менше чоловіки, ніж жінки / чоловіки і жінки рівною мірою / трохи більше чоловіки, ніж жінки).

Опитування НДІ: 27% українців вважають, що у парламенті мають переважати чоловіки

До того ж 50% опитаних стверджують, що рівний баланс чоловіків і жінок на виборних посадах призведе до збільшення уваги до щоденних проблем громадян.

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті